Розвиток держави в умовах сьогодення має базуватися на глибоких знаннях історичного минулого, злагоді громадянського суспільства і держави, використанні всіх позитивних рис менталітету українського етносу, спрямованих на загальноукраїнську ідею „духовність – народовладдя – державність”. З огляду на це залишається актуальною проблема вивчення новітньої історії Росії, що випливає з соціального призначення та ролі цієї дисципліни в системі історичної науки.
Предметом курсу, виступає вивчення історії та охорони пам'яток. Цей курс дає можливість студентам краще засвоїти весь навчальний матеріал, зорієнтуватись у складних історичних процесах, проникнути у сутність суспільних явищ і процесів.
Метою та завданнями вивчення курсу є:
· глибоке усвідомлення студентами місця, сутності і призначення „Пам'яткознавство”;
· показ процесу створення описів всіх форм історичної продукції;
· критичне переосмислення позитивного і негативного в практиці становлення „Пам'яткознавства”, що вкрай необхідно для засвоєння, усвідомлення, аналізу і оцінки завдань, які ставляться перед дослідниками історії;
· формування у студентів навичок історичного мислення, політичної культури, зацікавлення їх у поглибленні і розширенні державознавчого та історичного світогляду;
· набуття умінь роботи з історичними, науковими джерелами.
Міжпредметні зв’язки.
„Пам'яткознавство” – це спеціальна наукова дисципліна, предметом якої є всебічне дослідження охорона, збереження і популяризація пам'яток історії та культури, як складової частини національної і всесвітньої культурної спадщини.
Навчальний курс „Пам'яткознавство” тісно пов’язаний насамперед з „Історією України”, оскільки саме цей курс вивчається раніше. Поруч з цим, можливе встановлення міжпредметних зв’язків із дисципліною "Історичною бібліографією", "Джерелознавством", "Книгознавством", "Мемуаристикою", "Маргиналістикою", "Кодикологією", "Літописознавством", "Палеографією", "Музеєзнавством" та іншими.. Спільні терміни можуть також обєднувати з „Новітньою історією країн Азії”, „Допоміжними історичними дисциплінами” та іншими предметами. „Пам'яткознавство” суттєво допомагає засвоєнню практично всіх навчальних курсів, оскільки слугує джерелознавчою базою для їх вивчення.
- Викладач: Хоптяр Юрій