- Викладач: Беркещук Інна
- Викладач: Дзюбак Наталія
- Викладач: Марчук Людмила
Мета вивчення навчальної дисципліни – систематизувати та розширити у здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти уявлення про морфемну й словотвірну підсистеми сучасної української літературної мови, вдосконалити знання лінгвістичної термінології, виробити стійкі вміння й навички морфемного та словотвірного аналізу, вчити використовувати набуті теоретичні знання, практичні уміння і навички під час проведення уроків української мови в закладах загальної середньої освіти.
Завдання навчальної дисципліни:
- формувати у здобувачів освіти поняття про морфеміку і словотвір як розділи сучасної української літературної мови;
- вчити ідентифікувати морфеми за їхніми диференційними ознаками (місцем у слові, значенням, структурою, функціями, походженням тощо); визначати співвідношення аломорфів та варіаморфів з інваріантом морфеми, а також морфем у системі морфемної структури сучасної української мови;
- розвивати уміння визначати словотвірну структуру похідного слова, спосіб його творення, систематизувати похідні слова між собою у словотвірні пари, словотвірні типи, словотвірні ланцюги, словотвірні гнізда;
- розвивати уміння і навички морфемного та словотвірного аналізу.
- Викладач: Дзюбак Наталія
Історія української літератури (І пол. ХІХ ст.) – дисципліна, яка вивчає особливості розвитку українського літературного процесу, а саме період від початку становлення «нової української літератури» до 60-х років ХІХ ст.. Досліджує розвиток української літератури окресленого періоду у зв'язку з розвитком суспільства та його культури, прагнучи виявити внутрішні закономірності літературного процесу.
- Викладач: Варик Оксана
- Викладач: Починок Людмила
- Викладач: Щегельський Валерій
«Основи наукових досліджень» – навчальна дисципліна, яка теоретично і практично готує студентів до професійної діяльності дослідника в галузі освіти / педагогіки та філології. Послідовно розкриваються поняття про науку як специфічну галузь людської діяльності, наукові знання та наукове пізнання, методологія наукових досліджень, методологію науково-педагогічних досліджень, методи лінгвістичних досліджень, особливості досліджень у галузі літературознавства, система науково-дослідної роботи здобувачів закладу вищої освіти, методика написання тексту наукової роботи з дотриманням принципів академічної доброчесності та підготовка до її захисту.
- Викладач: Ладиняк Наталія
Мета вивчення навчальної дисципліни – формувати у здобувачів освіти чітке уявлення про морфемну й словотвірну системи сучасної української літературної мови, виробити стійкі практичні вміння й навички морфемного та словотвірного аналізу слів.
Навчальна дисципліна «Сучасна українська літературна мова» є обов’язковою компонентою освітньо-професійної програми Середня освіта (Українська мова і література), належить до блоку дисциплін професійної підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, що навчаються за спеціальністю 014 Середня освіта (Українська мова і література) .
- Викладач: Дзюбак Наталія
Мета вивчення навчальної дисципліни підготовка висококваліфікованих, вмотивованих, здатних до автономного підвищення своєї кваліфікації фахівців-філологів – учителів і викладачів англійської мови, у ході комплексної реалізації практичної, виховної, розвиваючої та професійно-педагогічної мети в процесі практичного оволодіння іноземною мовою. Практична мета полягає у формуванні в студентів лінгвістичної, комунікативної та лінгвокраїнознавчої компетенції.
Професійно-педагогічна мета полягає у формуванні комунікативно-методичної компетенції. Вона передбачає володіння мовою на рівні, що визначається конкретною педагогічною ситуацією, і оволодіння вміннями педагогічного спілкування.
- Викладач: Никитюк Світлана