Мета навчальної дисципліни «Живопис» - формування та розвиток у студентів творчого підходу до створення художнього образу, творчого смаку, відповідного естетичного рівня. Набуття фахових практичних навичок компонування, гармонійного і цілісного зображення об’єкта відтворювання відповідними живописними засобами. Виховання гармонійно розвиненої особистості, здатної до самовдосконалення, творчості через систематичне засвоєння теоретичних та практичних знань.
- Викладач: PIDHURNYY Ivan by Picxart
- Викладач: Кучма Надія
Мета навчальної дисципліни: розвиток творчого підходу до створення художнього образу живописними засобами, набуття необхідних практичних навичок для вирішення композиційної цілісності зображення, вивчення способів відтворення форми, її площинно-конструктивних закономірностей, практичне засвоєння різних графічних технік, розвиток конструктивно-аналітичного мислення, зосередження на суттєвому, головному.
До основних завдань курсу відносяться:
- засвоєння основних живописних технік;
- побудова зображуваного об’єкту за допомогою лінійної та повітряної перспектив;
- визначення пропорційних співвідношень між об’єктами та їх частинами;
- розуміння пластики руху складної форми;
- формування конструктивно-аналітичного мислення;
- вибір художніх засобів живопису; розуміння композиційних закономірностей;
- активізація естетичного сприйняття навколишнього;
- розвиток зорової пам’яті та уяви;
- вивчення основ зображувальної грамоти, здобуття вмінь та навичок реалістичного зображення, засвоєння усіх видів живопису;
- опанування технологіями та матеріалами живопису.
Мета вивчення навчальної дисципліни – формування у студентів глибокої теоретичної системи знань з історії зарубіжного та українського мистецтва; виховання гармонійно розвиненої особистості, здатної до систематичного самовдосконалення, творчості; засвоєння студентами теоретичних та практичних знань, умінь та навичок, необхідних для адекватної художньо-педагогічної діяльності; розвиток особистісно-ціннісного ставлення до мистецтва, художньо-образного мислення, стимуляція творчого потенціалу.
Предметом вивчення дисципліни є: мистецькі стилі і напрями; їх віддзеркалення у часі та регіональні виміри; життєвий і творчий шлях видатних митців; кращі твори архітектури, скульптури, живопису та графіки, які створили скарбницю вітчизняного і світового мистецтва.
- Викладач: PIDHURNYY Ivan by Picxart
- Викладач: Бренюк Алла
Мета навчальної дисципліни «Історія ювелірного мистецтва»: дати знання студентам про історію ювелірства та особливості застосування декоративної композиції в ювелірній справі; ознайомлення студентів з основними технологічними процесами виготовлення ювелірних виробів на різних етапах історії та розвитку людства.
Навчальна дисципліна «Історія ювелірного мистецтва» має тісний взаємозв’язок із такими навчальними дисциплінами як «Декоративно-ужиткове мистецтво», «Історія мистецтва і архітектури», «Основи композиції».Дисципліна спрямована на формування професійної компетентності художника-живописця шляхом оволодіння професійними знаннями, вміннями та навичками копіювання творів мистецтва.
- Викладач: Кучма Надія
Метою практики:
хімічні та фізичні методи дослідження творів мистецтва є закріплення та поглиблення знань, отриманих у процесі навчання,
набуття навичок з перед реставраційних
методів дослідження твору живопису
- Викладач: Кучма Надія
Проектна графіка формує у студентів професійних вмінь та навичок виконання графічних зображень відносно методики процесу проектування, виховання високої культури, творчого відношення до проектної діяльності, спроможності переконливо довести особисту концепцію, вміти знайти і відобразити композиційно-пластичні та колористичні преваги виробів які проектуються. Студенти повинні вміти оцінювати графічне зображення як доступний специфічний емоційний засіб спілкування в колективі (в системі проектант- замовник), а також знати і володіти методом графічного зображення, переконливо довести своє бажання до високого рівня проектних пропозицій. Курс «Проектна графіка» - практичний. Студенти вивчають різновиди проектно-графічної мови, сучасні графічні технології, матеріали та інструменти, використовують перелік практичних завдань, які сприяють фаховій підготовці їх процесу проектування. Оволодіння студентами матеріалу курсу «Проектна графіка», дозволяє реалізувати в процесі навчання вимоги до підготовки кадрів, які зафіксовані у кваліфікаційній характеристиці.
Завдання: розкрити можливості художніх засобів графічної мови в дизайні; навчити студента вільному володінню проектно-графічними засобами; розвинути та удосконалити графічні навички студента; збагатити індивідуальну особливість графічної мови; стимулювати процес творчості, спонукати до пошуку нових засобів графічного вираження.
- Викладач: PIDHURNYY Ivan by Picxart
- Викладач: Паур Ірина
курс "Техніки графіки" вивчаються на третьому курсі (5 сем) спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація. Навчальна дисципліна передбачає реалізацію професійних компетенцій в галузі образотворчого мистецтва і графічного дизайну. Основними завданнями курсу є ознайомлення з традиційними техніками графіки та набуття навичок роботи графічними матеріалами в тому числі інноваційними засобами.
- Викладач: PIDHURNYY Ivan by Picxart
- Викладач: Кліщ Оксана