АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЛОГОГІМНАСТИКА

 

Мета вивчення навчальної дисципліни „Логодіагностика”  є  формування теоретичних знань з проблем діагностики мовленнєвих порушень у дітей та дорослих, ознайомлення із класичними та сучасними методиками логопедичної діагностики, формування практичних умінь проведення діагностичного обстеження мовлення (різних його компонентів). Вивчення дисципліни „Логодіагностика” пов’язане з вивченням  таких дисциплін, як „Логопедія”, „Анатомія та фізіологія органів слуху та мовлення”, „Неврологічні основи логопедії”, „Логопсихологія”, „Методика мовленнєвого розвитку”,ін.

Вивчення даної дисципліни передбачає опанування студентами умінь щодо визначення змісту та мети застосування вправ з конктерних виді логогінастики відповідно до виявленої у дтини структури мовленнєвого порушення; розроблення  програми лооггіманстика та затосування прийомів логогіманстики з урахуванням диференційоаного та індивідуального підходів.

Сфера реалізації здобутих компетентностей під час працевлаштування:

Логопед закладу дошкільної освіти, логопед закладу шкільної освіти, логопед навчально-реабілітаційного та розвиткового центрів, логопед-афазіолог, спеціальний психолог закладів;  логопед закладів соціального забезпечення;

3. Зміст навчальної дисципліни за модулями та темами.

Змістовий модуль 1.

Тема 1. Логопедична гімнастика як складова логокорекційного процесу: сутність поняття "логопедична гімнастика", мета і завдання логогімнастики.

Тема 2.  Хараткристика  змісту, завдань та методичного забезпчення різних видів: артикуляційної;  дихальної та мімічної;  голосової та пальчикової;  фонематичної, фонетичної; лексичної та граматичної, ритмічної;  релаксаційної; графічної та фонемографічної гімнастики; нейрогімнастики, самомасажу.

4.     Обсяг вивчення навчальної дисципліни (4 кредити ECTS, 120 годин, у тому числі 12 годин аудиторної, 108 години самостійної та індивідуальної роботи).

5.     Форма підсумкового контролю - залік

6.     Інформація про науково-педагогічних працівників, які забезпечуватимуть викладання цієї навчальної дисципліни

Мілевська Олена Павлівна, кандидат педагогічних наук, доцент.

7.     Перелік основної літератури.

 1) Мілевська О.П. Логогімнастика: методичні рекомендації. ‒ Кам'янець- Подільський: Медобори 2006, 2019. – 56 с. 

2) Корекційно-розвивальна робота з дітьми раннього віку : навчально-методичний посібник / упор.Мілевська О.П. – Кам’янець-Подільський, 2006. ‒ 52 с.

3) Акименко В.М. Развивающие технологии в логопедии. – Ростов н/Д: Феникс, 2011. – 109 с.

4) Белякова Л.И. Методика развития речевого дыхания у дошкольников с нарушениями речи /Белякова Л.И., Гончарова Н.Н., Шишкова Т.Г. – М.: Книголюб, 2003. – 56 с.

5) Буденная Т.В. Логопедическая гимнастика. ‒ СПб.: Детство-Пресс, 2001. ‒ 64 с.

6) Дичківська І.М. Інноваційні педагогічні технології: навчальний посібник. ‒ К.: Академвидав, 2003. ‒  230 с.

7) Чередніченко Н.В., Горбачова Д.М. Формування фонетико-графічної у молодших школярів із порушенням мовленнєвого розвитку в умовах корекційного навчання: Навчально-методичний посібник. ‒ К.: ДІА, 2016. ‒ 212 с.