АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

ПРОГРАМНО-НОРМАТИВНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СФЕРИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

 

1. Метою вивчення навчальної дисципліни «Програмно-нормативне забезпечення сфери фізичної культури і спорту» для спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура)  першого (бакалаврського) рівня є є підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності вчителя, підготовка кваліфікованого фахівця здатного до побудови професійної та особистої кар’єри та вдосконалення професійних компетентностей керівних кадрів з питань ефективного управління закладом загальної середньої освіти відповідно до вимог Концепції «Нова українська школа» в умовах децентралізації влади з урахуванням основних напрямів державної політики у галузі освіти та запитів громадянського суспільства.

Навчальна дисципліна «Програмно-нормативне забезпечення сфери фізичної культури і спорту» взаємопов'язана з такими навчальними дисциплінами: «Теорія і методика фізичного виховання», «Педагогіка», «Психологія», «Управління у сфері фізичного виховання та спорту», «Менеджмент і маркетинг в галузі фізичної культури, спорту і здоров’я», «Соціально-політичні студії», «Психолого-педагогічні основи фізичного виховання».

 

2. Перелік компетентностей, здобуття яких гарантуватиме вивчення навчальної дисципліни.

Відповідно до освітньо-професійної програми (затверджена ухвалою вченої ради К-ПНУ імені Івана Огієнка від 30 травня 2017 року, протокол за  № 6) у здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня формуються наступні загальні компетентності:

-        здатність використовувати інформаційно-комунікаційні технології;

-        здатність використовувати знання іноземної мови в освітній діяльності.

Спеціальні (фахові, предметні) компетентності:

-        здатність застосовувати сучасні методи й освітні технології навчання у фізичному вихованні. 

 

Сфера реалізації здобутих компетентностей під час працевлаштування.

Загальні компетенції:

1.     Здатність використовувати інформаційно-комунікаційні технології.

Спеціаліст  повинен вміти обробляти дані з використанням сучасних інформаційних та комунікаційних технологій, що економить час для вирішення поставлених завдань та застосовувати їх в практику для обробки всезростаючого потоку інформації.

2.     Здатність використовувати знання іноземної мови в освітній діяльності

Спеціаліст володіє знаннями з іноземної мови в освітній діяльності та навичками самостійно займатися дослідницькою діяльністю, вміє швидко реагувати на різні обставини та швидко до них адаптуватися; креативно підходити до постановки різних завдань у сфері фізичної культури та спорту.

Спеціальні (фахові) компетентності:

1.     Здатність застосовувати сучасні методи й освітні технології навчання у фізичному вихованні. 

Вчителі фізичної культури володіють понятійним апаратом, уміють класифікувати літературні джерела. Володіють вміннями застосовувати сучасні методи й освітні технології навчання у фізичному вихованні, використовуючи всесвітню мережу Інтернет пошукові системи Google, YouTube та інші. Здійснюють пошук необхідної новітньої інформації щодо різних засобів, методів, методик поведення занять, історичних та археологічних даних;

 

 

3. Зміст навчальної дисципліни за модулями та темами

Змістовий модуль 1

Програмно-нормативні і організаційні засади розвитку галузі фізичної культури

 

Тема 1. Правові, програмні та нормативні основи у сфері фізичної культури і спорту

Тема 2. НУШ – докорінне  реформування освіти в Україні

Тема 3. Концепція державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року

Тема 4. Освітній стандарт Нової української школи

Тема 5. Структура і матеріальна основа розвитку фізкультурно-спортивного руху в Україні

 

4. Обсяг вивчення навчальної дисципліни:

- кількість кредитів ЄКТС – 4;

- кількість годин – 120;

- кількість аудиторних годин – 40, 16 годин лекцій, 24 годин практичних занять;

- кількість годин самостійної роботи – 80.

 

5. Форма семестрового контролю – залік.

 

6. Інформація про науково-педагогічних працівників, які забезпечують викладання дисципліни:

Зубаль Майя Вікторівна, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент.

 

7. Перелік основної літератури:

1. Андрощук Н., Андрощук М. Основи здоров'я і фізичної культури (теоретичні відомості). Тернопіль: Підручники і посібники, 2006. 160 с.

2. Васьков Ю.В., Пашков І. М. Управління фізичним вихованням в загальноосітньому навчальному закладі. Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2006. 192 с.

3. Жданова О. М., Чеховська Л. Я. Основи управління сферою фізичної культури і спорту: навчальний посібник.  Львів: ЛДУФК, 2017. 244 с.

4. Зубаль М.В., Телебей С. М. Управління фізичним вихованням у загальноосвітньому навчальному закладі. 2-ге видання, перевидане і доповнене. Кам’янець-Подільський: Друкарня «Рута», 2017.  276 с.

5.  Молчанов С.В. Триєдність фізичної культури: (Іст.теорет.аналіз соц.-пед.сістеми).  Мн.: Полум'я, 1991.