Адміністративне право як фундаментальна галузь публічного права є необхідним інструментом у регулюванні діяльності органів публічної адміністрації, громадських організацій, підприємств, установ, організацій. Його вплив постійно відчувають конкретні особи. Норми адміністративного права охороняють відносини, що формуються під впливом цивільного, трудового, фінансового та інших галузей права.
Адміністративне право є базовою освітньою дисципліною, яка обов’язково входить до планів і програм підготовки. У її межах вивчається складний комплекс теоретичних положень, правових інститутів і нормативного матеріалу щодо регламентації відносин адміністративних зобов’язань у виконавчо-розпорядчій діяльності публічної адміністрації. Вивчення курсу адміністративного права набуває особливого значення у зв’язку зі змінами, що відбулися в державно-правовій системі України, закріпленням у Конституції України світових та європейських стандартів щодо прав і свобод людини і громадянина.
Мета вивчення курсу полягає у вивченні українського адміністративного права, яке перебуває у стані конструктивного оновлення, що стосується в рівній мірі адміністративно-правової доктрини, чинного адміністративного законодавства та змісту навчальної дисципліни.
Завданням вивчення даного курсу є: ознайомити студентів з необхідними джерелами права; сприяти глибокому засвоєнню нормативних актів та вмінню працювати з ними; ознайомити з принципами організації та діяльності державної влади, громадських організацій, підприємств, установ, організацій.
В результаті вивчення курсу студент повинен знати:
- завдання адміністративного права на сучасному етапі розвитку держави і суспільства;
- предмет, структуру та принципи адміністративного права, місце в українській правовій системі;
- стан адміністративного законодавства та правозастосовну практику;
- напрям реформування адміністративного права;
- сучасні європейські доктрини і практику адміністративного права.
Студент повинен вміти:
– показувати різнобічні, системні і глибокі знання навчального матеріалу, вичерпно, послідовно, грамотно і логічно правильно його подавати;
– пов’язувати теорію з практикою, вільно виконувати задачі, завдання та правильно відстоювати прийняті рішення;
- опрацьовувати навчальну літературу та нормативно-правові акти у сфері адміністративного регулювання;
– аналізувати наукову та статистичну інформацію, отриману під час навчальних занять і самостійної підготовки, а також робити власні висновки та висувати відповідні пропозиції щодо вдосконалення діяльності органів публічної влади;
- правильно тлумачити і застосовувати норми Конституції України та чинного законодавства;
- аналізувати та орієнтуватися в законодавстві України з окремих тем курсу;
- застосовувати положення законодавства при вирішенні домашніх завдань.
- Викладач: Семенюк-Прибатень Анна