Трудове право – одна з фундаментальних навчальних дисциплін – є основою для засвоєння студентами найважливіших положень законодавства України про працю.
Трудове право в промислово розвинутих країнах світу визнається однією з головних галузей права. І це зрозуміло, оскільки саме у сфері праці створюються матеріальні і духовні блага, знаходиться зона переплетіння життєво важливих інтересів різних соціальних груп, інтересів державних, суспільних і особистих, приватних. Від методів правового регулювання праці багато в чому залежать суспільний спокій і відчуття обопільного порозуміння між суб’єктами трудових правовідносин. Це сфера, до якої залучено найбільше число членів суспільства, а тому вона заслуговує на особливо пильну увагу держави.
Трудове право передбачає такі форми навчального процесу, а саме: лекції, практичні заняття, індивідуальні навчально-дослідницькі завдання, консультації, самостійну роботу студентів, які забезпечені програмою, текстами лекцій, завданнями, тестами, базами даних юридичної практики тощо.
2. Мета та цілі курсу
Мета і завдання дисципліни „Основи трудового права" – формування навичок оволодіння сукупністю знань з правового регулювання трудових відносин. Вивчення основних принципів та інститутів трудового права, напрямів правового регулювання трудових та тісно пов'язаних з ними відносин, набуття навичок роботи з нормативними актами, це важлива передумова прийняття обґрунтованих рішень у сфері управління, організації виробництва та праці.
Важливе завдання дисципліни – навчити студентів застосовувати набуті теоретичні знання у вирішенні практичних питань та конкретних ситуацій у сфері правового регулювання трудових відносин.
1. Формат курсу
Стандартний очний курс.
2. Результати навчання
За підсумками вивчення курсу студент повинен:
з н а т и:
– основні положення Конституції України, Кодексу законів про працю України, рішень Конституційного Суду України, постанов Пленуму Верховного Суду України з питань застосування трудового законодавства, стан судової практики;
– предмет, метод, систему і принципи трудового права, зміст його основних інститутів;
– сферу дії законодавства про працю;
у м і т и:
– правильно визначати характер і зміст правовідносин у сфері праці;
– точно розуміти зміст правової норми;
– правильно застосовувати нормативний матеріал до конкретних відносин;
– тлумачити чинне трудове законодавство;
– надавати проведеній роботі належної форми (письмове рішення, складання документа тощо);
– аналізувати тенденції юридичної практики та оцінювати їх з точки зору відповідності законодавству.
- Викладач: Семенюк-Прибатень Анна