Опис (анотація): Навчальна дисципліна "Історія зарубіжної літератури" є базовою обов’язковою навчальною дисципліною. Вона відкриває для студента історію світової і, насамперед, західноєвропейської літератури. Предметом вивчення навчальної дисципліни є закономірності розвитку зарубіжної літератури ХХ сторіччя, типологічні й національно-історичні особливості літератури європейських країн та творчість найвідоміших її репрезентантів
Тип: цикл дисциплін професійної підготовки (вибіркова).
Термін вивчення: 4 курс (7 семестр).
Кількість кредитів: 2 кредити ECTS: 38 год. аудиторних: 22 год. лекційних та 16 год. практичних занять.
Викладацький склад: кандидат філологічних наук, ст.викладач кафедри германських мов і зарубіжної літератури Притуляк В.Г.
Мета курсу: формування у студентів уявлень про закономірності розвитку європейської й американської літератури ХХ сторіччя, типологічні й національно-історичні особливості літератури європейських країн та творчість найвідоміших її репрезентантів, а також розвиток навичок аналізу художнього твору, формування естетичних смаків та загальної читацької культури..
Основні завдання дисципліни:
теоретичні: надання студентам необхідних знань про особливості історичного й літературного розвитку низки європейських країн, їхній внесок у скарбницю світової літератури завдяки творчості найвидатніших репрезентантів;
практичні: у процесі вивчення курсу студенти засвоюють передбачені програмою знання і на цій основі формуються необхідні вміння на навички аналізу художнього тексту, літературних явищ зазначеного періоду, їхніх взаємовпливів та взаємозв’язків. Знання зарубіжної літератури мають сприяти удосконаленню науково-дослідницьких навичок студентів і виробленню вміння працювати з художніми текстами та науковою літературою, бібліографічними та іншими джерелами та матеріалами.
Результати навчання: на основі вивчення дисципліни студент має набути таких компетентностей:
а) інтегральних: культура педагога, здатність до критичної самооцінки й самовдосконалення; здатність розв’язувати типові спеціалізовані завдання у процесі навчання, що передбачає застосування відповідних положень і методів;
б) загальних: володіння основами знань, умінь і навичок, спрямованих на реалізацію професійної діяльності;
в) спеціальних (фахових і предметних): курс розрахований на подальше удосконалення філологічної підготовки студентів, формування навичок науково-теоретичної та культурологічної оцінки літературних явищ.
За підсумками вивчення дисципліни студент повинен знати:
– визначення поняттєво-категоріального апарату курсу;
– особливості історико-літературного процесу ХХ сторіччя;
– характеристику творчості найвідоміших європейських письменників, а також їхніх творів;
– коло «вічних» тем та образів, представлених літературою періоду, що вивчається..
За підсумками вивчення дисципліни студент повинен вміти:
– вирізняти основні методологічні підходи до розуміння та оцінювання літературних явищ;
– використовувати категоріальний апарат для характеристики явищ літератури, що вивчаються;
– розкривати суть літературних явищ у їхніх конкретно-історичних, типологічних, естетичних зв’язках;
– аналізувати творчість та окремі твори авторів, що вивчаються;
– володіти навичками читання та конспектування художньої й наукової літератури;
– вибудовувати чітку, логічну, грамотну писемну та усну відповідь на певні питання на практичних заняттях та екзамені;
– вміти користуватись довідниковою літературою, інтернет-ресурсами.
Методи викладання дисципліни: усне слово викладача, пояснення, різні види бесіди (репродуктивна, аналітико-синтетична, евристична та інші), опитування, виконання тестових завдань, конспектування тощо.
Методи оцінювання: поточне усне опитування, написання самостійних робіт, письмове тестування, модульні контрольні роботи.
Мова викладання: українська.