Підготовка конкурентоспроможних фахівців  у галузі  спеціальної освіти та рабілітації відбувається з урахуванням законодавчих змін в державі, обумовлених   суспільними запитами. Серед них – організація   реабілітаційних послуг населенню з порушеннями мови, мовлення, комунікації і ковтання в медичних, реабілітаційних, освітньо-реабілітаційних закладах та у закладах сфери соціального захисту населення. 

Терапія мови і мовлення (ТММ) – новий напрям у галузях медицини та спеціальної освіти, який розвивається в Україні завдяки впровадженню передового закордонного досвіду щодо реабілітації пацієнтів з обмеженнями  функціонувань, життя та здоров’я.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є: особливості корекції порушень комунікації та ковтання внаслідок уражень та травм центрального та периферичного мовленнєвого апарату.

Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів:

1. Характеристика та діагностика порушень комунікації та ковтання.

2. Терапевтичні підходи до корекції порушень комунікації та ковтання.

Здобувачі ознайомляться з законодавчою базою, яка регулює діяльність ТММ, зі скринінговими методиками щодо порушень ковтання комунікації, мови та мовлення, опанують техніки розгальмовування мовлення, застосування допоміжних та альтернативних засобів комунікації та ковтання; вивчатимуть основи консультативної роботи з членами родин пацієнтів.