Предмет вивчення освітнього компоненту: є професійної підготовки на вивчення якої передбачається 4 кредити ECTS: всього 120 год, з них: денна форма навчання – 40 год аудиторних: 20 год лекційних, 20 год практичних занять, 0 год. лабораторних занять.
Спілкування, яке ґрунтується на правильному розумінні й передаванні думки та переживань, вимагає певної системи засобів. Для того, щоб передати якесь переживання чи думку іншій людині, необхідне віднесення смислу, що передається, до відомого класу, відомої групи, а це, у свою чергу, вимагає узагальнення. Таким чином, вищі форми психологічного спілкування, що притаманні людині, можливі тільки завдяки тому, що людина за допомогою мислення узагальнено відображає діяльність. Мовленнєва діяльність є основним видом знакової діяльності. За результатами навчання здобувачі вищої освіти з’ясовують: термінологічний апарат з проблеми; типи граматичного опису в рамках функціонально-граматичних досліджень мовлення; лінгвістичне моделювання мовленнєвої діяльності; визначення слова та його семантичної структури; функції і форми мовлення; вияви якісних і кількісних закономірностей під час дослідження мовленнєвої діяльності.
За результатами навчання здобувачі вищої освіти повинні вміти:
орієнтуватися у проблемі виявлення комунікативних процесів та
визначення їх складових; простежувати фази розгорнутого мовленнєвого повідомлення; ґрунтовно характеризувати лексичні, семантичні та фонетичні явища під час мовленнєвої діяльності; чітко визначати граматичні та стилістичні проблеми мовленнєвого акту; проводити порівняльний аналіз текстів; досліджувати мовленнєвий етикет і культуру спілкування мовців.
- Викладач: Опалюк Олег