Екзаменаційна комісія проводить державну атестацію у формі комплексного екзамену з нормативних навчальних дисциплін професійної підготовки,  перевіряючи науково-теоретичну підготовку випускників, приймає рішення щодо присвоєння їм відповідного освітнього ступеня та кваліфікації, видання документа про освіту державного зразка, опрацьовує пропозиції щодо поліпшення якості підготовки фахівців в Університеті. Діяльність екзаменаційної комісії регламентується «Положенням про порядок створення, організацію і роботу екзаменаційної комісії Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка».

Програма екзамену покликана вирішити такі завдання:

1. Комплексно перевірити якість засвоєння знань нормативних навчальних дисциплін професійної підготовки (теорії і методики юнацького спорту, основи теорії спортивних змагань, теорії і методики спортивного тренування, професійної майстерності тренера).

2. Виявити здібності до педагогічного мислення, причинно-наслідкові зв’язки педагогічного процесу, вміння аналізувати свою професійну діяльність.

3. Перевірити рівень оволодіння випускниками освітнього ступеня «бакалавр» сучасними педагогічними, психологічними інноваціями, основами педагогічної майстерності та методика викладання фахового предмету різним віковим групам населення.

4. Виявити вміння практично застосовувати теоретичні знання при вирішенні завдань практичного характеру.

5. Державний екзамен проводиться як комплексна перевірка знань студентів з нормативних навчальних дисциплін професійної підготовки за чотирма розділами: «Теорія і методика юнацького спорту», «Основи теорії спортивних змагань», «Теорія і методика спортивного тренування», «Професійна майстерність тренера». Така побудова дає можливість творчо підходити до комплектування екзаменаційних білетів, охопити всі розділи та матеріал зазначених дисциплін.

6.  З кожної дисципліни змістовно добирають чотири запитання теоретичного рівня і компонуються в один білет.

Наприклад, можливий варіант білета № 1:

1. Охарактеризуйте особливості планування змагань у ході навчально-тренувального процесу в ДЮСШ.

2. Дайте загальну характеристику концепції навчання і виховання.

3. Назвіть види тренажерів за цільовою спрямованістю, що використовуються в тренувальному процесі.

4. Назвіть основні фактори організації системи спортивної підготовки дітей та підлітків.

Кожне питання в програмі має розширене (деталізоване) дроблення на структурні компоненти, що для студента є орієнтиром чи навіть умовним планом відповіді на екзамені.