Програма навчальної пропедевтичної волонтерської практики студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта за напрямком підготовки «Логопедія. Спеціальна психологія» на рівні бакалавр. Вона розроблена відповідно до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, обговорена та затверджена на засіданні кафедри логопедії та спеціальних методик Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Навчальна практика є початковим етапом практичного ознайом­лення студентів з обраною спеціальністю, отримання професійних знань і навичок, які допоможуть у вивченні теоретичних курсів, оз­найомлення з мережею закладів, у яких надається корекційна допомога дітям з порушеннями психофізичного розвитку.

Пропедевтична практика проводиться на другому кypci (4 семестр), триває 2 тижні.

Пропедевтична практика у цілеспрямованому процесі підготовки майбутнього логопеда є ланкою, яка поєднує теоретичне навчання в університеті із самостійною роботою в закладах освіти. Педагогічна практика на цьому етапі набуває основи практичного освоєння даної професії. З метою ознайомлення студентів з системою спеціальної освіти в країні, з особливостями функціонування різних типів шкільних та дошкільних закладів, реабілітаційних центрів, корекційних груп, класів практика проводиться не лише в спеціальних шкільних та дошкільних закладах освіти, але в реабілітаційних центрах, дитячих будинках-інтернатах для дітей-інвалідів, тощо.

Пропедевтичний етап практики тісно пов’язаний зі змістом медичних, загальних та спеціальних психолого-педагогічних дисциплін, тому під час практики створюються умови для реалізації набутих фахових знань в практичному процесі відповідних закладів, що дає змогу розвинути у студентів не лише уміння, але й сформувати основні навички роботи з дітьми з порушеннями мовлення.

Під час практики студенти глибше засвоюють теоретичні положення, які отримали у процесі навчання, знайомляться зі змістом освіти, цілісністю педагогічного процесу, корекційною спрямованістю навчання та виховання, з організаційними формами навчально-виховного та корекційно-реабілітаційного процесу в дошкільних установах та спеціальних школах в процесі безпосереднього спілкування з педагогами та спостереженнями за їхньою діяльністю переконуються в ефективності використання методів, прийомів та засобів навчання і виховання; вивчають структуру та зміст роботи спеціальних шкіл, реабілітаційних центрів, дошкільних установ різного спрямування, в яких перебувають діти з порушеннями мовлення.