- Викладач: Петрова Юлія
- Викладач: Прозар Микола
- Викладач: Стасюк Іван
- Викладач: Юрчишин Юрій
АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
1. Метою вивчення навчальної дисципліни здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) є визначення змісту, ролі й завдань навчальної дисципліни у підготовці фахівців із фізичної культури та спорту.
Оволодіння вміннями і навичками грамотно використовувати інформаційні системи і технології фізичного виховання у практичній діяльності сфери фізичного виховання та спорту, поглиблення ними загальних та фахових компетентностей з розроблення та впровадження методології та методики викладацької діяльності; створення нових системоутворюючих знань і розуміння організації спортивно-масової роботи та спортивно-оздоровчого туризму з метою підготовки конкурентоспроможних фахівців галузі фізичної культури, спорту та здоров’я.
Навчальна дисципліна «Інформаційні системи і технології фізичного виховання» взаємопов’язана з такими навчальними дисциплінами як: «Cучасні інформаційні технології у фізичній культурі і спорті», «Теорія і методика фізичної рекреації», «Теорія і методика спортивно-оздоровчого туризму».
2. Перелік компетентностей, здобуття яких гарантуватиме вивчення навчальної дисципліни.
Відповідно до освітньо-професійної програми (затверджена ухвалою вченої ради К-ПНУ імені Івана Огієнка від 25 квітня 2019 року, протокол за № 4) у здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня формуються наступні загальні компетентності:
- Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій;
Спеціальні (фахові, предметні) компетентності:
- Здійснення підготовчої роботи і виконавської діяльності з усіх видів рухової активності за навчальною програмою. Застосування традиційних та авторських форм та методів організації і методики проведення спортивно-масових форм.
- Здатність до організації та проведення туристичних походів оздоровчої спрямованості.
- Здатність організовувати спортивні змагання, свята, туристичні та комплексні заходи.
Сфера реалізації здобутих компетентностей під час працевлаштування.
1. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.
Магістр, викладач з фізичної культури, вчитель фізичної культури, організатор спортивно-масової роботи та спортивно-оздоровчого туризму вміє ефективно вирішувати завдання професійної діяльності з використанням сучасних інформаційних систем і технологій фізичного виховання. Володіє термінологією, апаратним і програмним забезпеченням інформаційних і комунікаційних технологій в галузі фізичної культури та спорту, вміє виконувати пошук інформації в мережі Інтернет (інформаційні матеріали, демонстраційні матеріали навчання, що підвищують наочність, і ефективність словесних методів в предметних цифрових освітніх ресурсах). Здійснює пошук нової інформації, що міститься в різноманітних друкованих та електронних джерелах, користуючись відповідними пошуковими методами і системами.
Спеціальні (фахові) компетентності.
1. Здійснення підготовчої роботи і виконавської діяльності з усіх видів рухової активності за навчальною програмою. Застосування традиційних та авторських форм та методів організації і методики проведення спортивно-масових форм.
Вчитель фізичної культури, організатор спортивно-масової роботи та спортивно-оздоровчого туризму вміє планувати, організовувати і впроваджувати традиційні та авторські форми та методи організації і методики проведення спортивно-масових заходів, експериментальні програми та технології в галузі фізичного виховання. Вміє використовувати здоров’язберігаючі технології фізичної культури; готовність до систематизації, узагальнення та поширення вітчизняного та закордонного досвіду в професійній сфері. Здатен аналізувати та проектувати на сучасному рівні освітній процес, науково-дослідну, організаційно-управлінську, спортивну, фізкультурно-оздоровчу діяльність, у тому числі в умовах інклюзивної освіти, розробляти проекти й методичну документацію в сфері фізичної культури і спорту з обліком соціальних, морфофункціональних, психологічних особливостей контингенту різної статі та віку, природничих і економічних особливостей регіону.
2. Здатність до організації та проведення туристичних походів оздоровчої спрямованості.
Вміння випускника закладу вищої освіти володіти організаторськими здібностями з людьми різного віку та рівня фізичної підготовленості. Організовувати туристичні походи оздоровчої спрямованості.
3. Здатність організовувати спортивні змагання, свята, туристичні та комплексні заходи.
Магістри, вчителі з фізичної культури володіють вміннями організовувати і проводити спортивно-масові заходи, змагання, свята та мотивувати молодь до самостійної фізкультурно-оздоровчої діяльності. Використовують нетрадиційні методи та рекреаційні технології в організації масової фізичної культури. Здійснюють пропаганду фізичної культури, спорту, туризму, здорового способу життя з використанням сучасних інформаційних технологій. Здійснюють професійну та особистісну самоосвіту, проектують подальші освітні маршрути і професійну кар’єру.
3. Зміст навчальної дисципліни за модулями та темами
Змістовий модуль 1
Організація та методика проведення масових фізкультурно-спортивних заходів у системі фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи
Тема 1. Масові фізкультурно-спортивні заходи та їх значення в системі фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи.
Тема 2. Характеристика фізкультурно-оздоровчих заходів в режимі навчального дня та методика їх проведення.
Тема 3. Характеристика позаурочних фізкультурно-оздоровчих заходів та методика їх проведення.
Тема 4. Технології проведення оздоровчо-рекреаційних занять із застосуванням українських народних ігор, розваг і забав.
Тема 5. Технології проведення оздоровчо-рекреаційних занять із застосуванням спортивних ігор.
Тема 6. Технології проведення оздоровчо-рекреаційних занять із застосуванням циклічних вправ.
Тема 7. Технології проведення оздоровчо-рекреаційних занять із застосуванням оздоровчих видів гімнастики, танців та фітнесу.
Тема 8. Технології проведення оздоровчо-рекреаційних занять у водному середовищі.
Змістовий модуль 2
Туристичні технології в забезпеченні оздоровчо-рекреаційної
рухової діяльності людини
Тема 1. Види туризму, їх зміст та технології застосування в забезпеченні оздоровчо-рекреаційної рухової діяльності людини.
Тема 2. Технології використання рекреаційно-туристичних ресурсів.
Тема 3. Рекреація в сучасному суспільстві.
Тема 4. Класифікація сучасних оздоровчо-рекреаційних систем.
Тема 5. Анімаційні технології організації і проведення занять з оздоровчо-рекреаційної рухової активності.
4. Обсяг вивчення навчальної дисципліни:
- кількість кредитів ЄКТС – 4;
- кількість годин – 120;
- кількість аудиторних годин – 40, 10 годин лекцій, 30 годин практичних занять;
- кількість годин самостійної роботи – 80.
5. Форма семестрового контролю – залік.
6. Інформація про науково-педагогічних працівників, які забезпечують викладання дисципліни:
Зубаль Майя Вікторівна, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент.
Мазур Василь Йосипович, викладач.
7. Перелік основної літератури:
1. Дмитрук О. Ю. Спортивно-оздоровчий туризм: навчальний посібник. К.: Альтерпрес, 2008. 280 с., іл.
2. Загальні основи теорії і методики фізичного виховання : у 2 т. / за ред. Т. Ю. Круцевич. Київ: «Олімпійська література», 2017. Т 1. 384 с.
3. Москаленко Н. В., Власюк О. О., Степанова І. В., Шиян О. В. Інноваційні технології у фізичному вихованні школярів: навч. посібник 2-ге видання. Дніпропетровськ: Інновація, 2014. 332 с.
4. Методичні рекомендації щодо підвищення ефективності різних програм фізичного виховання в школі, їх змісту та технології реалізації / [Т.Ю. Круцевич, О.Л. Благій, Г.Г. Смоліус, О.В. Андреева]. Київ: Наук. світ, 2006. 25 с.
5. Москаленко Н. В., Кожедуб Т. Г. Інноваційні підходи до теоретичної підготовки у фізичному вихованні: навчальний посібник. Дніпропетровськ: Інновація, 2015. 108 с.
6. Пангелов Б. П. Організація і проведення туристсько-краєзнавчих подорожей: навчальний посібник. К.: Академвидав, 2010. 248 с. (Серія «Альма-матер».
- Викладач: Зубаль Майя
- Викладач: Мазур Василь
- Викладач: Гуска Михайло
- Викладач: Ладиняк Андрій
- Викладач: Гуска Михайло
- Викладач: Дутко Олена
- Викладач: Зубаль Майя
- Викладач: Козак Євген
- Викладач: Панчук Наталія
- Викладач: Потапчук Сергій
- Викладач: Прозар Микола
Метою викладання навчальної дисципліни є формуванні в магістрантів фундаментальних знань, вмінь та навичок стосовно ціннісного ставлення до життя і здоров’я, а також формування високої культури сучасних аспектів організації рухової активності для різних груп населення, як необхідної умови фізичного, соціального, психічного і духовного розвитку людини.
- Викладач: Марчук Данііл
- Викладач: Юрчишин Юрій